Projektas, skatinantis vaikų kūrybiškumą

Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Krašto istorija atgimsta vaikų darbuose“ baigiamasis renginys.
Projekto tikslas – sudominti ir paskatinti vaikus geriau pažinti savo gimtojo krašto istoriją, skatinti kūrybiškumą, panaudojant įvairias formas: pažintines ekskursijas, legendų ir sakmių skaitymą, tekstų kūrimą bei rašymą, piešimą ir tapybą, animacinio filmo kūrimą.

Projektas buvo įgyvendintas Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuo liepos 15 d. iki lapkričio 20 d. Pagrindiniai projekto partneriai ir rėmėjai - Lietuvos kultūros taryba, Kaišiadorių rajono savivaldybė, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, Kaišiadorių kultūros centras, VŠĮ „Animacijos mokykla“.
Projekto veiklose dalyvavo per 90 vaikų ir jaunimo iš Kaišiadorių viešosios bibliotekos, Pakertų, Talpūnų, Žaslių, Darsūniškio filialų, Palomenės pagrindinės mokyklos, Žaslių pagrindinės mokyklos, Žiežmarių gimnazijos, Kruonio gimnazijos, Vaclovo Giržado progimnazijos.
Projekto metu surengta pažintinė išvyka vaikams ir jaunimui po Žaslių ir Paparčių istorines vietoves su gidu – Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininku Viktoru Pinkevičiumi, iliustruotų istorijų kūrimas su Kaišiadorių kultūros centro dailės būrelio vadove Rita Galkuviene, kūrybinės animacijos dirbtuvės su animatoriais Valentu Aškiniu, Jūrate Leikaite, Diana Faraponiene ir baigiamasis projekto renginys.
Projekto vadovė Ona Tomkuvienė baigiamąjame renginyje – filmo premjeroje pasidžiaugė, kad projekto metu sukurtos 24 vaikų legendos, išleistas 2016 metų kalendorius su vaikų legendomis ir iliustracijomis, pagal vaikų sukurtas legendas sukurtas animacinis filmas „Kaišiadorys“, parengta projekto metodinė medžiaga. Renginio metu eksponuojami vaikų sukurti darbai – legendos, iliustracijos, animacinės scenos. Viktoras Pinkevičius su vaikais pasikartojo krašto pažinimo pamoką, visi į viktorinos klausimus atsakę vaikai buvo paskatinti prizais. Renginio viešnios – animatorės Jūratė Leikaitė ir Diana Faraponienė pristatė vaikų sukurtus animacinius filmukus ir renginio kulminacija – projekto dalyvių sukurtas animacinis filmas „Kaišiadorys“. Projekto dalyviai paskatinti DVD disku su įrašytu filmu ir 2016 metų kalendoriumi. Tikime, kad projektas padėjo rasti veiksmingų būdų kaip skatinti vaikų krašto istorijos pažinimą, kūrybiškumą, subrandino idėjų naujai veiklai.
Nuoširdžiai dėkojame projekto dalyviams – bibliotekininkams, mokytojams, mokyklų vadovams, vaikams ir jų tėveliams.

Vaikų sukurtos krašto legendos

Susiję straipsniai:

2015-07-13 Viešosios bibliotekos projektui skirtas dalinis finansavimas

2015-07-15 Jūsų laukia nepamirštami nuotykiai

2015-07-20 Krašto legendų takais

2015-07-28 Krašto legendos naujai

2015-08-03 Krašto istorija atgimsta vaikų darbuose

2015-08-27 Krašto legendos atgyja vaikų piešiniuose

2015-09-23 Krašto legendos naujai

2015-10-01 Kuriamas filmas pagal krašto legendas

2015-10-23 Vaikiškas gimtojo krašto istorijos dvelksmas

2015-11-17 Kviečiame į baigiamajį projekto ''Krašto legendos atgimsta vaikų darbuose'' renginį