Bibliotekininkai jau rengiasi projektui „Bibliotekos pažangai 2“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį dėl naujo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje, kurį iš dalies finansuos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Jau gruodį prasidedantį projektą, kuris truks iki 2016 m. gruodžio mėnesio, įgyvendins Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vertė daugiau nei 12,5 mln. litų (4,9 mln. JAV dolerių). Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ tikslas – sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Kaišiadorių bibliotekininkų dalyvavimas šiame projekte, teikiant savo paraišką, atvers galimybes plėsti ir kurti naujas paslaugas Viešosios bibliotekos vartotojams.

Kaišiadorių viešoji biblioteka jau rengiasi šios paraiškos teikimui, brandina idėjas, generuoja veiklas. Šiuo tikslu lapkričio 10 d. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje svečiavosi projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenėms koordinatorius Donatas Kubilius,Kaišiadorių turizmo ir verslo centro darbuotojai – direktorė Giedrė Streikauskaitė ir vadybininkas Viktoras Pinkevičius, Kaišiadorių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Grendienė, Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centro direktorė Kristina Rūta Dzeventlauskienė. Diskusijos metu buvo iškeltos problemos, numatytos galimos bibliotekos planuojamų veiklų kryptys, aptarti galimi partneriai ir tolimesni žingsniai planuojant projektą. D. Kubilius supažindino su projekto „Bibliotekos pažangai 2“ gairėmis, konsultavo bibliotekininkus.