Išsaugok genealoginį šeimos palikimą kartu su biblioteka

Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje startuoja projektas, kuriuo siekiama domėtis savo šeimos praeitimi ir giminės istoriją palikti ateinančioms kartoms. Imtis šio projekto paskatino noras sudominti jaunąją kartą šeimos istorijos išsaugojimu. Šiuo projektu Viešoji biblioteka prisideda prie Lietuvos šimtmečio minėjimo.

Viena iš projekto veiklų – genealogijos abėcėlės mokymai bibliotekininkams. Išklausę mokymus, patys bibliotekos darbuotojai galės konsultuoti skaitytojus genealogijos klausimais. Pranešėjas Įmonės Genčių genealogija, VšĮ vadovas Arūnas Cijūnaitis paskatino bibliotekininkes domėtis genealogija, savo šeimos bei giminių istorija, protėvių kilme bei kraštotyra, supažindino su genealogijos medžio kūrimo abėcėle, genealogijos nuorodomis bei šaltiniais. - Suskaitmenintos bažnytinės metrikų knygos teikia daugybę informacijos apie gyventojų sudėtį, demografiją, pavardžių susidarymą, vietovardžius, kasdienį gyvenimą. Bibliotekos yra tos institucijos, kuriose patogu kiekvienam prieiti prie skaitmenintos medžiagos. Genealogija primena detektyvo darbą, įsijauti ir norisi sužinoti daugiau ir daugiau – sako A. Cijūnaitis.

Artimiausiu metu pakviesime vaikus į kūrybines dirbtuves „Mano šeimos genealoginis medis“, kurių metu skiepysime norą domėtis savo šaknimis, linksmai ir nuotaikingai piešime savo šeimos medį. Kūrybinės dirbtuvės vaikams – tai pirmas žingsnis tradicijos pratęsimo, palaikymo ir išsaugojimo link.