Prasmingi Jono Katkevičiaus kūrybos metai

„Visi mes turime savo gyvenimo misiją. Daugumai iš mūsų gamtos duota pakankamai jėgų, laiko ar erdvės išreikšti, realizuoti save. Na ir kas, kad labai daug ką praradai, kad iš tavęs gyvenimas gabalais plėšė meilę, proto ląsteles, kūno grožį, vaikystės naivumą… Daug ką ir davė. Davė patirtį ir išmintį. Savęs įvertinimą ir pripažinimą, sugebėjimą atsikratyti nuo tuščių laikinai blizgančių, nereikalingų dalykų“ (iš Jono Katkevičiaus knygos „Akimirkų žydėjimas“).
ŽIŪRĖTI PARODĄ »

Antanas Baranauskas. Rumšiškės

    Rumšiškių kraštas didžiuojasi, kad jis susijęs su mūsų literatūros klasiko A.Baranausko biografija. Kad dar ir ne visai tobulai čia ištartas  jo poetinis žodis, tačiau tai buvo viltingi mostai į Didįjį Skrydį – į mūsų poezijos viršūnes. Rumšiškėse A.Baranauskas pradėjo rašyti dienoraštį, kuris tapo svarbiu dokumentu jo pirmiesiems žingsniams į poeziją nušviesti.

J.Laurinavičius. Kaišiadorių krašto žmonės.- 2002.

 
ŽIŪRĖTI PARODĄ »

Jono Aisčio literatūros premijos laureatai

Aš iš margo svieto smulkmenų, detalių: Lauko, pievų, miško, skliauto ir žvaigždžių Susikūriau savo pasakišką šalį – Pats nepasidžiaugęs, perdaviau žodžiu.                                                                                                                „Karunka“
ŽIŪRĖTI PARODĄ »