Gamtos vaistinė
Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalas, o vaistinių augalų tradicijos skaičiuoja šimtmečius. Vis daugiau žmonių ima rūpintis, kaip stiprinti savo organizmą naudojantis gamtos teikiamomis natūraliomis priemonėmis, iš kurių bene populiariausi yra vaistiniai augalai. Kaišiadorių viešoji biblioteka kviečia susipažinti su literatūrine paroda „Gamtos vaistinė“.

Kaip gydo medžiai
Medžiai ir krūmai augalų pasaulyje išsiskiria panašiai kaip žmonės gyvūnijos pasaulyje. Prie jų dažnai net norisi prisiglausti kaip prie giminingos sielos ar artimų, mylimų žmonių ir pasisemti tvirtumo, kantrybės, pastovumo, kitų trūkstamų savybių. Domėjimasis šiais galingais mūsų žaliaisiais draugais. jų gydomosiomis galiomis ir harmonijos su visa gamta paieškos – labai svarbi tradicinės lietuvių pasaulėjautos ir liaudies medicinos dalis.
Knygoje kalbama apie gydomąsias augalų savybes ir dalinamasi šiandienos vaistininkų ir žolininkų patirtimi kaip stiprinti sveikatą bei imunitetą, naudojant medžių, krūmų bei augalų preparatus.
Jūsų sveikatai: natūralios priemonės ištisus metus
Knygoje „Jūsų sveikatai: natūralios priemonės ištisus metus. Gydytojo patarimai visai šeimai“ rasite daug praktiškų patarimų, kaip kiekvienu konkrečiu metų laiku gydyti įvairius negalavimus. Knygos tikslas – paaiškinti, kodėl mus ištinka kokia nors negalia, ir pasiūlyti visiems prieinamus savigydos būdus namuose belaukiant (jei prireiks) gydytojo pagalbos. Išsamiai aiškinama, kas gresia mūsų sveikatai ar bent jau gali gerokai sugadinti nuotaiką pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą, patariama, kuo ir kaip namų sąlygomis gydytis sezoninius negalavimus, spręsti per atostogas, kelionėje, pajūryje ar kalnuose kylančias problemas, kaip išsaugoti darbingumą, gerą miegą ir nuotaiką. Geri patarimai, kuriuos, nuolat skubėdami, primirštame, tačiau šiandien juos patvirtina ir naujausi mokslo pasiekimai.


Liaudies gydymo menas
Šioje knygoje “Liaudies gydymo menas” sukauptos žinios apie įvairių ligų gydymą. Iš amžių glūdumos mus pasiekę ir daugybės kartų išbandyti metodai veiksmingi ir mūsų dienomis. Paprasti ir naudingi mūsų protėvių receptai kasdieniams negalavimams gydyti tiks ne vienam.
Tinkamiausios gydomosios priemonės:
Praktiniai patarimai – nuo akių skalavimo iki vonių;
Dažniausios ligos, jų gydymas, profilaktika ir pirmoji pagalba;
Naudingiausios vaistažolės, jų poveikis,vartojimas ir apdorojimas;
Pagrindinių gydomųjų žolelių rinkimo kalendorius.
12 žolininko linkėjimų ir 1000 patarimų
Gydytojas fitoterapeutas doc. Juozas Vasiliauskas šioje knygoje aiškina, kaip padėti organizmui atlaikyti šių dienų tempą, žalingus aplinkos veiksnius, kaip gelbėtis nuo ligų – ir nesergant, ir jau susirgus. Jis siūlo natūralius, nekenksmingus, moksliškai pagrįstus metodus – jų nesunku laikytis, kad visais metų laikais, visais amžiaus tarpsniais kasdien galėtume džiaugtis puikia sveikata.
Knyga „12 žolininko linkėjimų ir 1000 patarimų“ ne tik moko, kaip būti sveikiems, bet ir optimistiškai nuteikia, įkvepia pasirūpinti savo dvasine ir fizine gerove.
Rasite daug kitų naudingų žinių bei šimtus patarimų, kurie padės išsipildyti dvylikai autoriaus linkėjimų!


Ilgo gyvenimo paslaptys
Norime būti sveiki. Tačiau užuot pasidomėję tūkstantmečius kaupta patirtimi, dažnai einame lengviausiu keliu – ieškome „veiksmingų vaistų“ ir užsiimame savigyda. O juk be saiko vartojant medikamentus liga gali paūmėti.
Knygoje „Ilgo gyvenimo paslaptys“ išsamiai supažindina su akupresūros technika. Tos žinios ypač pravers ir staiga sunegalavus, ir sergant lėtinėmis ligomis, taip pat kai ima mausti širdį, skauda dantį, galvą, skrandį, nugarą, kai prireikia skubiai suteikti pirmąją pagalbą nualpus, dūstant, užspringus, įkandus bitei.
Knygoje rasite patarimų, kaip grūdintis, teisingai maitintis ir mankštintis, išsamios informacijos apie vaistažoles: kaip negalavimus gydyti nuovirais, užpilais, kompresais, kokios žolės tinka vonioms, ką neštis į pirtį ir apskritai kokią pirtį rinktis. Pateiktos žinios apie kraujospūdį, cholesterolį, vitaminus, sultis, mikroelementus, gyvūnų terapiją, Tibeto pieno grybą ir kitus sveikatai naudingus dalykus.
Ligų gydymas vaistingais augalais
Knygoje rašoma apie augalų vaistines savybes, biologinę sudėtį, gydomąjį poveikį žmogaus organizmui. Pateikiama vaistinių augalų receptai gydytojams, supažindinama su vaistinių augalų paruošimo būdais namų sąlygomis.


Vaistiniai ir prieskoniniai augalai
Šiame iliustruotame žinyne „Vaistiniai ir prieskoniniai augalai“ aprašyti 100 rūšių augalai, kuriems būdingos vaistinės ir prieskoninės savybės. Vieni iš jų savaime auga Lietuvoje ir yra nuo seno vartojami įvairioms reikmėms. Kiti atkeliavo iš svetur ir yra auginami daržuose, gėlynuose, specializuotuose ūkiuose.
Žinyne „Vaistiniai ir prieskoniniai augalai“ rasite lietuviškus ir lotyniškus augalų rūšių pavadinimus, informacijos apie jų kilmę, auginimo ir dauginimo būdus. Sužinosite, kokių naudingųjų medžiagų augalai turi, kokios jų dalys vartojamos, kada jas rinkti ir kaip paruoštas laikyti ilgiau.
Vaistingieji augalai iš Dievo sodo
Puikūs sveikatos ir geros savijautos patarimai iš mano žolelių biblijos.
„Stengiausi aiškiai ir suprantamai išdėstyti visą per savo gyvenimą sukauptą vaistingųjų augalų vartojimo patirtį, kad galėčiau padėti kuo daugiau žmonių, kuriems reikia patarimo ir pagalbos.“ – Maria Treben
Autorės rekomenduojami vaistingieji augalai ir receptai jau padėjo daugybei tiek lengvai negaluojančių, tiek sunkiai susirgusių ir patekusių į beviltišką padėtį žmonių. Tegul VAISTINGIEJI AUGLAI IŠ DIEVO SODO suteikia paguodą ir pagalbą visiems, kuriems jos reikia. Jiems ši knyga ir yra parašyta.


Močiutės namų vaistinė
Kartais pakakdavo atsisėsti močiutei ant kelių, pajusti jos kūno šilumą, rankų švelnumą, išgirsti paguodos žodžius – ir skausmo kaip nebūta, pasaulis vėl tapdavo mielas…
Močiutė visada žinojo, kokiomis žolelėmis gydyti vieną ar kitą sopulį – perštinčią gerklę, kosulį, nubrozdintą kelį ar sielos skausmą.
Ji moko, kaip suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei – išsinarinus, nikstelėjus, susilaužius koją ar ranką, įgėlus vabzdžiui.
Močiutė pataria, kokiais atvejais būtina skubiai kreiptis į gydytoją, kaip nuslopinti skausmą naminėmis priemonėmis, paruošti įvairias arbatas, vonias, dėti ir kompresus.
Liaudies medicinos išmintis
Šioje knygoje jūs rasite įvairių patarimų, kuriais galėsite pasinaudoti susirgus kuria nors liga. Kiekvienas žmogus galės pasirinkti labiausiai jam patinkantį būdą, nes kiekvieno skyriaus pabaigoje pateikiamas augalų sąrašas, kurie gali būti tik pagalbinė gydymosi priemonė sergant ūmiomis ligomis ar ilgai įsisenėjus, arba kaip pagrindinio medikamento komponentas.
Knygos skyriuje ‘‘Grožis išgelbės pasaulį’’ pateikiama daug kūno priežiūros priemonių, kurias galima pasigaminti namuose iš turimų produktų.
Skyriuje ‘‘Vaistažolių virtuvė’’ pateikti receptai ne tik paįvairins jūsų valgiaraštį, bet ir padės sutaupyti. Knygoje rasite ir senoviškų receptų bei ilgaamžiškumo eleksyrą.
