Duomenų bazės

Kviečiame naudotis  prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

Jeigu esate Kaišiadorių viešosios bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el.paštu: skaitykla@kaisiadoriuvb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą) arba tel. 8 346 51 145 (darbo laiku).

INFOLEX

Unikali teismų praktikos paieškos sistema, kurioje yra Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai.

Čia galite atlikti LR valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis ir kt.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į darbuotoją.

Naudojimo vadovas: Infolex duomenų bazės naudingos funkcijos ir įrankiai.

EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir Kt. kalbomis.

Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.

Naudojimo vadovas: Paieška EBSCO Publishing duomenų bazėse.

„Vyturio“ elektroninė biblioteka“

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas (suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes).

Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.

Pastaba. Keičiasi „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos tvarka:

Galimybę skaityti nemokamai turės skaitytojai, susikūrę paskyrą. Skaitytojui, norinčiam prisijungti prie „Vyturio“ duomenų bazės, nuoroda suteikiama individualiai el. paštu:  vaikai@kaisiadoriuvb.lt

Platinti savo slaptažodžių/ prisijungimo kodų kitiems asmenims negalima.

Šiais metais gauti kodai galios iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Seniau gauti kodai – galioja ir šiais metais.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų (iš mobilių įrenginių ir kompiuterių).

Naudojimo vadovas: Kaip susirasti norimą knygą.

Naxos Music Library

Išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami įvairių žanrų muzikos įrašai. Čia rasite trumpas kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.

Pastaba. Vienu metu duomenų baze naudotis gali iki 6 vartotojų, todėl baigus darbą, nepamirškite paspausti raudoną mygtuką Log-Out puslapio viršuje.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Naudojimo vadovas: NAXOS music library – pažintis su klasikinės muzikos duomenų baze internete.

BNS

Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.

Laisvosios prieigos duomenų bazės:

E. Paveldas

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazės archyvas 1994–2002 m.

Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bibliografiniai įrašai.

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas

Dokumentų ir dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai nuo 2003 metų.