Duomenų bazės

Kviečiame naudotis  prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

Jeigu esate Kaišiadorių viešosios bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el.paštu: skaitykla@kaisiadoriuvb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą) arba tel. 8 346 51 145 (darbo laiku).

Prenumeruojamos ir terminuotos prieigos duomenų bazės:

INFOLEX

Unikali teismų praktikos paieškos sistema, kurioje yra Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai.

Čia galite atlikti LR valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis ir kt.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į darbuotoją.

Naudojimo vadovas: Infolex duomenų bazės naudingos funkcijos ir įrankiai.

EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir Kt. kalbomis.

Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.

Naudojimo vadovas: Paieška EBSCO Publishing duomenų bazėse.

„Naxos Music Library“ duomenų bazė bazė

„NAXOS Music Library“ – tai išsami muzikos duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų įrašai ir kita muzikos mėgėjams naudinga informacija.

„NAXOS Music Library“ – klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurioje pateikiami aukštos kokybės muzikos įrašai, informacija apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodynas ir kita.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.

Naudojimosi vadovas: Muzikos duomenų bazės „NAXOS Music Library“ naudojimo vadovas.

BNS

Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.

Delfi Plius

Tai profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba. Čia skelbiamas niekur kitur nepublikuojamas turinys ir aplinka be reklamos. Prieiga prie šio naujienų portalo galima registruotiems Jonavos viešosios bibliotekos vartotojams per bibliotekos skaityklose esančius kompiuterius.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.

15 min

Šiame portale rasite šiuolaikišką turinį, skatinantį nuomonių įvairovę, stiprinantį diskusijų kultūrą ir kviečiantį atrasti daugiau drąsių požiūrių. Taip pat čia publikuojami straipsnių „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „MIT Technology“, „New Scientist“, „Psychology Today“, „Rolling Stone“, „Fast Company“ ir kt. vertimai į lietuvių kalbą. Šio naujienų portalo prieiga galima registruotiems bibliotekos vartotojams per skaityklose esančius kompiuterius.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.

Internetinis Dienraštis “Atspindžiai”

Kaišiadorių naujienų tinklapis pateikiantis naujausias dienos naujienas ir artėjančius įvykius.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.

Laisvosios prieigos duomenų bazės:

ePaveldas: Bibliotekos – Muziejai – Archyvai

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazės archyvas 1994–2002 m.

Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bibliografiniai įrašai.