Antanas Bernatonis – Lietuvių tradicinės kultūros puoselėtojas

„Antanas Bernatonis, buvęs ,,Verpetos" ir ,,Kupolės" vadovas, žmogus, atnešęs dainingam Kaišiadorių rajonui tikrą supratimą, kas folklore vertinga, kas sektina, ką būtina išsaugoti ir išmokinęs, kaip reikia dainuoti, kad šito krašto dainas pamėgtų ir dainuotų visa Lietuva, kad su Kaišiadorių krašto dainomis kaišiadoriečiai apsuktų pusę pasaulio. Ir daugelis mūsų dainavome ir dainuojame jo paskleistas dainas (Laima Purlienė).
ŽIŪRĖTI PARODĄ »

Jorės Jurgitos Treinytės kūrybos pasaulis

„Kaip senovės baltų pavasario šventė Jorė po žiemos šalčių atrakina žemę, pasiunčia į ją lietų, taip Jorė – Jurgita budina šiandienos lietuviuose etnines šaknis, primindama, jog gamta, augalija – mūsų iš senovės atsineštos vertybės, kurias ir šiandien – net jei ir dėl kitų priežasčių – turime saugoti, puoselėti ir perduoti ateities kartoms“ (iš Jorės Jurgitos Treinytės knygos  „Tradicinių lietuviškų dirbinių kūrimas“).
ŽIŪRĖTI PARODĄ »

Prasmingi Jono Katkevičiaus kūrybos metai

„Visi mes turime savo gyvenimo misiją. Daugumai iš mūsų gamtos duota pakankamai jėgų, laiko ar erdvės išreikšti, realizuoti save. Na ir kas, kad labai daug ką praradai, kad iš tavęs gyvenimas gabalais plėšė meilę, proto ląsteles, kūno grožį, vaikystės naivumą… Daug ką ir davė. Davė patirtį ir išmintį. Savęs įvertinimą ir pripažinimą, sugebėjimą atsikratyti nuo tuščių laikinai blizgančių, nereikalingų dalykų“ (iš Jono Katkevičiaus knygos „Akimirkų žydėjimas“).
ŽIŪRĖTI PARODĄ »

Antanas Baranauskas. Rumšiškės

    Rumšiškių kraštas didžiuojasi, kad jis susijęs su mūsų literatūros klasiko A.Baranausko biografija. Kad dar ir ne visai tobulai čia ištartas  jo poetinis žodis, tačiau tai buvo viltingi mostai į Didįjį Skrydį – į mūsų poezijos viršūnes. Rumšiškėse A.Baranauskas pradėjo rašyti dienoraštį, kuris tapo svarbiu dokumentu jo pirmiesiems žingsniams į poeziją nušviesti.

J.Laurinavičius. Kaišiadorių krašto žmonės.- 2002.

 
ŽIŪRĖTI PARODĄ »
Atgal
1 2
1 iš 2
Toliau